FURNITURE / Tables / Writing desk 8985467
nr 898 5467
WRITING DESK
art nouveau, length: 113, width: 55, height: 77, wear, damages.
Jugend, längd: 113, djup: 55, höjd: 77
Condition: slitage, skador
1000
SEK 700
Monday June 2 2014
at 19:21:24
500 kr
600 kr
Jugend
Från tyskans ungdom; I Frankrike blir namnet Art Nouveau; Den nya stilen.